تومان
0
لوگو سپیدار بیوتی
گریم عروس - سالن زیبایی سپیدار

گریم عروس

فهرست مطالب

گریم عروس یکی از کارهای زیبایی تخصصی است که در روز عروسی برای عروس خانم‌ها انجام می‌شود. روز عروسی یکی از مهمترین روزهای زندگی هر شخصی است و همه عروس‌ها دوست دارند بسیار زیبا و متفاوت بنظر برسند. به همین دلیل سعی می‌کنند با انتخاب آرایشگاه مناسب و آرایشگر باتجربه، این رویا را به حقیقت تبدیل کنند. در این مقاله از سپیدار بیوتی قصد داریم به بررسی گریم عروس، مراحل انجام آن، انواع گریم و… بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

گریم عروسی - سپیدار بیوتی

انواع گریم عروس

گریم برای عروسی انواع مختلفی دارد. شما باید به توجه به سلیقه و سبک و استایل عروس، گریم مناسب برای او را انتخاب کنید و آن را به نحو احسن انجام دهید. در این جا قصد داریم دو نمونه گریم عروس معروف را با هم بررسی کنیم:

گریم عروس نچرال

همانطور که می‌دانید زیبایی در سادگی است و سادگی همیشه مد است. گریم عروس نچرال یا همان گریم عروس لایت (اروپایی) یکی از سبک‌های آرایش است که بسیار پر طرفدار است و برای هر چهره و سلیقه‌ای مناسب است. اساس این سبک از آرایش سادگیست. طبیعی بودن، ساده بودن، زیبا بودن و باطراوت بودن اصل‌های اساسی این گریم عروس است. در گریم عروس اروپایی یا لایت، چهره از حالت اصلی خود خارج نمی‌شود و آرایش بر روی صورت اصلا اغراق آمیز و غیر طبیعی نیست. در این سبک از گریم آرایشگر سعی می‌کند تا به کمک تکنیک‌های گریم و آرایش، عیوب چهره را مخفی و زیبایی‌ها را برجسته‌تر کند. زیبایی آرایش چشم‌ در میکاپ عروس اروپایی بسیار حائز اهمیت است و تقریبا می‌توان گفت که چشم‌ها مرکز زیبایی این گریم هستند. نکته مهم دیگر طراوت پوست است. در آرایش لایت پوست شاداب، درخشان و با طراوت است. زیبایی پوست سبب می‌شود تا آرایش چهره چشمگیرتر باشد. معمولا طیف رنگ این آرایش صورتی، هلویی، کرمی، رنگ‌های نود و قهوه‌ای است.

گریم عروس غلیظ

گریم غلیظ یکی از سبک‌های آرایشی است که مانند آرایش عروس لایت طرفداران خاص خود را دارد. در این سبک از آرایش معمولا از رنگ‌های تیره‌تر و غلیظ‌تر برای آرایش چهره عروس‌ها استفاده می‌شود. سایه چشم اسموکی (تیره) یکی از سایه‌های معروف این سبک آرایش عروس است که بسیار به زیباتر شدن و گیرایی چشم‌های عروس کمک می‌کند. بطور کلی این سبک آرایش تغییرات زیادی در عروس‌ها شما ایجاد می‌کند و باعث زیباتر شدن آن‌ها می‌شود. این سبک برای عروس‌هایی مناسب است که دوست دارند در روز عروسی تغییرات زیادی را تجربه کنند.

گریم عروسی - سپیدار بیوتی

آموزش گریم عروس

گریم عروس کاری بسیار تخصصی است و برای اجرای بی‌نقص آن به سال‌ها تجربه نیاز است. در اینجا قصد داریم مراحل این کار  را به ترتیب بیان کنیم:

مرحله اول زیرسازی پوست: همانطور که می‌دانید زیبایی پوست در آرایش عروس امری ضروری است و نباید آن را ندیده گرفت. در این مرحله شما باید به کمک آبرسان، پرایمر و کرم پودر مناسب پوست، پوست را برای آرایش آماده کنید.

مرحله دوم کانسیلر و کانتور: در این مرحله باید برای برجسته کردن نقاط دلخواه از کانسیلر و برای محو کردن نقاط دیگر از کانتو استفاده کنید. رنگ کانسیلر روشن‌تر از پوست صورت و رنگ کانتور تیره‌تر از رنگ کرم پودر است. کانسیلر و کانتور انواع مختلفی دارند. بهتر است با توجه به نوع پوست از کانسیلرهای کرمی، مایع و… استفاده کنید تا جلوه زیباتری داشته باشد. همچنین توجه داشته باشید که این سایه‌های روشن و تیره به درستی باید محو (به اصطلاح فید) شوند تا جلوه‌ی زیبایی داشته باشد.

مرحله سوم آرایش ابروها: آرایش ابروها باید با توجه به فرم چشم‌ها، قاب صورت و… انتخاب و اجرا شود. در گریم عروسی اروپایی معمولا ابروها طبیعی‌تر است و حالت لیفت دارد. ولی در آرایش عروسی غلیظ ابروها تیره‌ و کادر دار هستند. برای انتخاب رنگ ابرو باید به رنگ موها نیز توجه کنید.

مرحله چهارم آرایش چشمها: آرایش چشم‌ها یکی از مهمترین قسمت‎ها است که خود شامل چند مرحله است. ابتدا شما باید با استفاده کانسیلر یا پرایمر سایه، زیرسازی آرایش چشم را انجام دهید. سپس با انتخاب رنگ و مدل سایه پشت پلک را کاور کنید. مدل سایه باید با توجه به سبک گریم عروس، فرم چشم، رنگ چشم و البته سلیقه عروس انتخاب شود. در صورت تمایل می‌توانید از خط چشم استفاده کنید. در اخر نیز به کمک ریمل و مژه مصنوعی باید به چشم‌ها فرم داد.

مرحله پنجم آرایش گونه‌ها: آرایش گونه یکی از قسمت‌های مهم گریم عروس است. استفاده از رژگونه باعث میشود تا گونه‌ها برجسته‌تر و صورت پرتر و شاداب‌تر دیده شود. رژگونه انواع مختلفی دارد و شما می‌توانید با توجه به فصل و نوع پوست یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. شما می‌توانید رژگونه‌های پودری، کرمی و مایع را از بازار تهیه کنید. بهتر است برای پوست‌های چرب از رژگونه پودری و برای پوست‌های خشک از رژگونه‌های کرمی و مایع استفاده کنید. برای صورت‌های کوچک بهتر است از رژگونه تیره استفاده نکنید زیرا صورت را کوچکتر نشان می‌دهد.

مرحله ششم آرایش لبها: آرایش لب‌ها و رنگ رژلب تاثیر زیادی بر نتیجه نهایی آرایش دارد. رنگ و بافت رژلب باید با دقت انتخاب شود تا تعادل گریم عروس را بهم نریزد.

مرحله هفتم فیکس کردن آرایش: در این مرحله شما باید به کمک محصولاتی مانند پودر بیک، پودر فیکس، اسپری فیکساتور و… آرایش را بر سر جای خود فیکس کنید. در این صورت آرایش دوام بسیار بالایی پیدا میکند و تا انتهای مراسم بهم نمی‌ریزد و یا حالت ماسیده و کیکی پیدا نمی‌کند.

دنبال یه کلاس خفن و قیمت مناسب برای یادگرفتن میکاپ میگردی؟ این مطلب برای توعه⬅️
آموزش میکاپ عروس

گریم عروسی - سپیدار بیوتی

بایدها و نبایدهای انجام گریم برای عروس

قبل از انجام گریم عروس پوست خود را آماده کنید:
بسیاری از عروس خانم ها قبل از گریم برای عروسی، فراموش می‌کنند که مراحل مراقبت از پوست را رعایت کنند. پاکسازی، استفاده از کرم تقویت کننده و کرم مرطوب کننده همیشه باید بخشی از برنامه روزانه عروس‌های شما باشد. پوستی زیباست که تمیز، شاداب، مرطوب و عاری از آلودگی باشد. روتین مراقبت پوستی باعث می‌شود که آرایش به درستی بر روی پوست عروس بخوابد و ظاهر طبیعی‌تری داشته باشد. اگر بتوانید به عروس‌هایتان مشاوره دهید که یک قبل از عروسی یک رژیم سختگیرانه مراقبت از پوست برای خود ایجاد کنند و تا روز عروسی (و حتی تا همیشه!) به آن پایبند باشند، بسیار عالی است. زیرا تاثیر فوق العاده‌ای بر نتیجه نهایی کار شما دارد.

تمام توجه‌ها را به چشمان معطوف کنید!
آرایش چشم یکی از مهمترین بخش‌های گریم برای عروس است که می‌تواند ظاهر عروس را فوق العاده زیبا کند و یا حتی برعکس! باعث شما تا عروس ظاهر نازیبا و مصنوعی داشته باشد. بهتر است هنگام گریم چشم‌ها به رنگ چشم و حالت چشم عروس توجه ویژه داشته باشید.

به زیرسازی یا بیس آرایش توجه داشته باشید:

پرایمر پوست را برای انجام گریم عروس آماده می‌کند همچنین باعث ماندگاری بیشتر آرایش نیز می‌شود. مهمترین قسمت زیر سازی آرایش، انتخاب رنگ مناسب برای زیرسازی است. شما باید زیر سازی را انتخاب کنید که رنگ پوست عروس را تکمیل کند. بهتر است به جای استفاده از یک لایه ضخیم فونداسیون، یک لایه نازک از آن را بر روی پوست بزنید و سپس در مناطقی که نیاز به پوشش بیشتری دارید، آن را تمدید کنید. سایه چشم و رژ لب را نیز به همین ترتیب بسازید. مقدار کمی سایه چشم بزنید، آن را با هم مخلوط کنید و سپس این کار را چند بار تکرار کنید. سپس مقداری کانسیلر را روی نواحی که هنوز تغییر رنگ ملایمی با سایر نقاط پوست دارند مانند اطراف بینی، نوک لب و ناحیه زیر چشم بمالید و آن را به خوبی محو (فید) کنید.

انتخاب رنگ مناسب برای رژلب:

رنگ رژلب تاثیر زیادی بر گریم عروس و ظاهر عروس دارد. هر عروس سلیقه خاصی دارد. عده‌ای رژلب‌های قرمز و یا صورتی را می‌پسندند در حالی که عده‌ای دیگر رژلب‌های نود و کمرنگ را ترجیح می‌دهند. انتخاب بین رژلب‌های براق (لیپ گلاس) و مات نیز علاوه بر اینکه سلیقه‌ای است به سبک گریم عروس نیز بستگی دارد.

یه تنوع حسابی به رنگ موهات بده و در آینه بدرخش! ⬅️ سامبره

بیش از حد کرم پودر نزنید!

بیشتر آرایشگران غیر حرفه‌ای و کار نابلد به غلط تصور می‌کنند که هر چقدر میزان کرم پودر بیشتر باشد، پوست بهتر است و کاور بیشتری دارد. به همین دلیل چندین لایه مختلف کرم پودر بر روی پوست صورت اعمال می‌کنند. این یک اشتباه بسیار بزرگ در گریم عروس است و باید از انجام آن خودداری کنید. با انجام این کار فونداسیون در طول مراسم مصنوعی، کیک و گچی به نظر می‌رسد و در عکس‌ها غیر واقعی به نظر می‌رسد.

ضد آفتاب نزنید!

در روز عروسی و زمان انجام گریم عروسی از استفاده از کرم ضد آفتاب پرهیز کنید. زیرا ممکن است با فلاش دوربین صورت عروس را بیش از حد سفید نشان دهد. همچنین می‌تواند پوست را چرب و چسبناک نشان دهد. در عوض بهتر است از مرطوب‌کننده‌های سبکی که دارای SPF هستند برای آماده‌سازی پوست قبل از گریم عروس استفاده کنید.

در روز عروسی از اپیلاسیون، بند زدن، پاکسازی و یا فشیال پوستی پرهیز کنید!

اپیلاسیون، بند زدن، پاکسازی و یا فشیال پوستی موجب التهاب، حساسیت و خشکی موقت پوست می‌شوند که ممکن است حتی تا 24 ساعت ادامه داشته باشد. در این صورت پوست کاملا به آرایش پاسخ منفی می‌دهد. برای اطمینان بهتر است کارهایی این چنینی را حداقل 5 روز قبل از مراسم انجام دهید.

گریم عروسی - سپیدار بیوتی

تجربه گریم عروس در سالن زیبایی سپیدار بیوتی

در این مقاله از سپیدار بیوتی سعی کردیم مبحث تخصصی و جذاب گریم عروس را بررسی کنیم. اگر عروس هستید و می‌خواهید سالن زیبایی و آرایشگر مورد نظر خود را انتخاب کنید بهتر است به این نکات مهم توجه کنید تا روز عروسی تبدیل به بهترین خاطره برای شما شود. سالن زیبایی سپیدار بیوتی یکی از سالن‌های زیبایی تهران (محدوده‌ پاسداران) است که خدمات مختلفی نظیر بالیاژ مو، لمینت ناخن، هایلایت مو، کاشت مژه، هاشور ابرو و… را به شما عزیزان ارائه می‌دهد. شما می‌تواند گریم عروسی را به صورت حرفه‌ای در سالن سپیدار بیوتی توسط آرایشگرانی مجرب و حرفه‌ای تجربه کنید. قابل ذکر است که سالن زیبایی سپیدار بیوتی می‌تواند محیط آرام و دور از استرسی را در روز عروسی برای شما عزیزان فراهم کند. عواملی نظیر سطح بالای کیفیت، محیط آرام و دور از استرس، کادر با تجربه و حرفه‌ای، لوازم آرایش مرغوب و با کیفیت و… می‌تواند سالن زیبایی سپیدار بیوتی را به انتخاب اول شما تبدیل کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره لاین آرایش و میکاپ می‌توانید با شماره‌ 09002670290 تماس حاصل فرمایید. برای اطلاع از سایر خدمات مجموعه و نوبت‌گیری هم می‌توانید با شماره‌ تماس های ۰۲۱۲۶۷۰۲۷۰۰، ۰۲۱۲۶۷۰۲۸۰۰ و ۰۲۱۲۶۷۰۲۹۰۰ با ما در ارتباط باشید.. همچنین می‌توانید برای مشاهده‌ی نمونه کارهای مجموعه، به اینستاگرام ما سر بزنید.

سوالات متداول گریم عروس

 1. زیر سازی پوست
 2. کانسیلر و کانتور
 3. آرایش ابروها
 4. آرایش چشم‌ها
 5. آرایش گونه
 6. آرایش لب
 7. فیکس کردن آرایش

 اساس این سبک از آرایش سادگیست. طبیعی بودن، ساده بودن، زیبا بودن و باطراوت بودن اصل‌های اساسی این گریم عروسی است. در گریم عروس اروپایی یا لایت، چهره از حالت اصلی خود خارج نمی‌شود و آرایش بر روی صورت اصلا اغراق آمیز و غیر طبیعی نیست. در این سبک از گریم عروسی آرایشگر سعی می‌کند تا به کمک تکنیک‌های گریم و آرایش، عیوب چهره را مخفی و زیبایی‌ها را برجسته‌تر کند.

در این سبک از آرایش معمولا از رنگ‌های تیره‌تر و غلیظ‌تر برای آرایش چهره عروس‌ها استفاده می‌شود. سایه چشم اسموکی (تیره) یکی از سایه‌های معروف این سبک گریم عروسی است که بسیار به زیباتر شدن و گیرایی چشم‌های عروس کمک می‌کند. بطور کلی این سبک آرایش تغییرات زیادی در عروس‌ها شما ایجاد می‌کند و باعث زیباتر شدن آن‌ها می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی است!بازگشت به فروشگاه