تومان
0
لوگو سپیدار بیوتی
میکروپیگمنتیشن لب - سپیدار بیوتی

میکروپیگمنتشن لب

فهرست مطالب

بدون تردید یکی از اثر گذارترین تکنيک های آرایشی ، میکروپیگمنتیشن لب است که در واقع به عنوان آرایش نیم دائم شهرت دارد. این، روشی است که در آن با تزریق رنگدانه ها به لایه های زیرین پوست، شکل ظاهری اندام مورد نظر را تغییر می دهد. در عین حال، این مزیت را دارد که در طول شبانه روز لب هایی زیبا ، خوش رنگ و جذابی داشته باشیم و از دردسر رژ لب هایی که حاوی فلزات سنگین هستند و روزانه با مصرف آن ها سرب زیادی وارد بدن می شود، خلاص شویم. امروز قصد داریم به طور اختصاصی در رابطه با میکروپیگمنتیشن لب با شما کاربران محترم صحبت کنیم و اطلاعات ارزشمندی در مورد هزینه، معایب و مزایای این تکنیک آرایشی با شما به اشتراک بگذاریم.

میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

میکروپیگمنتیشن یا همان رژلب نیمه دائم یکی از تکنیک های نوین آرایشی است که باعث می شود زیبایی طبیعی لب های¬ خود را به بهترین شکل ممکن افزایش بدهید. همچنین این امکان را فراهم می سازد تا با تشدید رنگ لب ها، حجمی بیشتر- بدون استفاده از لوازم آرایشی- را در لب های خود احساس کنید.

مهم: شیدینگ لب، لب سازی و یا هاشور لب، اصطلاحاتی هستند که به جای تکنیک زیبایی میکروپیگمنتیشن مورد استفاده قرار می گیرند. پس با شنیدن نام آنها متعجب نشوید و فکر نکنید یک تکنیک مجزا و متفاوت هستند.

به کمک میکروپیگمنتیشن لب که بسیار آسان و بدون درد است، هر نوع مدل لبی، حتی ظریف ترین لب ها نیز جذاب تر و به طور طبیعی زیباتر دیده می شوند. این روش زیبایی توسط یک متخصص میکروپیگمنتیشن و با استفاده از یک قلم دیجیتالی انجام می گیرد. رنگدانه ها توسط این قلم دیجیتالی وارد لایه های سطحی پوست شده و در نتیجه، لب ها را پر رنگ و خطوط آن را مشخص تر می سازد. در نظر داشته باشید که رنگدانه هاطبق خواسته و طرح مد نظر شما  انجام می گیرد. به این ترتیب، خانم ها دیگر نیازی به استفاده از لوازم آرایشی برای آرایش لب های خود ندارند. خانم های عزیز باید به این موضوع توجه داشته باشند که لازم است هر 8_6 ماه یک بار، این تکنیک زیبایی را ترمیم کنند. در غیر این صورت رنگ لب ها به تدریج کمرنگ و پس از 2_5 سال محو می شود.

میکروپیگمنتیشن لب - سپیدار بیوتی
میکروپیگمنتیشن لب - سپیدار بیوتی

تفاوت تاتو لب با میکروپیگمنتیشن لب

تفاوت این دو روش در این است که در تکنیک زیبایی میکروپیگمنتیشن از رنگدانه های به خصوصی برای تزریق در لب استفاده می شود در حالی که در تاتو از جوهر تاتو برای کاشت رنگ در لب استفاده می کنند. البته از بعضی جهات شیوه انجام این دو شبیه است، با این تفاوت که میکروپیگمنتیشن دارای رنگ طبیعی است و همچنین این روش احساس درد، خونریزی و التهاب کمتری در پوست فرد ایجاد می کند. بسیاری از کسانی که شاهد انجام تاتو بروی پوست بوده اند، از نظر رعایت نکات ایمنی و بهداشتی از سمت ارائه دهنده خدمات،  بسیار نگران هستند. به این علت که اگر اصول بهداشتی به طور دقیق رعایت نشود باعث ایجاد بیماری هپاتیت و … خواهد شد. اما در میکروپیگمنتیشن لب از پکیج های یک بار مصرف و رنگ های تست شده استفاده‌ می شود که در نتیجه ایمنی و بهداشت کار به خوبی رعایت شده و جای هیج گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد. به همین دلیل  روشی آسان تر و بدون خطر نسبت به تاتو به شمار می‌رود.

میکروپیگمنتیشن لب شکری

لب شکری نوعی زخم مادر زادی می باشد که در لب بالا ایجاد می شود .نا متقارن بودن وداشتن فرم نامطلوب از نشانه های آن می باشد  می توان با جراحی پلاستیک تا حدود زیادی آن را بهبود بخشید. جراحی پلاستیک ظاهر لب را بهبود می دهد اما زخم حاصل از جراحی فولیکول مو دور لب، وپیگمنت سرخ طبیعی لب را از بین می برد، که می توان به کمک میکروپیگمنتیشن، رنگ از بین رفته لب را  به صورت طبیعی ترمیم کرد و فرم لب را به فرم طبیعی و نرمال آن باز گردانند.

5کاربرد مهم میکروپیگمنتیشن لب

مهم ترین کاربردهای میکروپیگمنتیشن را می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. متناسب کردن لب بالا و پایین

2. حجیم تر کردن لب ها

3. بهبود رنگ لب های سفید و اصلاح رنگ پریده و بهبود کبودی رنگ لب ها

4. قرینه سازی لب های نامتقارن

5. اصلاح فرم لب شکری و لب های سوخته

مزایای میکروپیگمنتیشن لب

میکروپیگمنتیشن به صورت بصری ظاهر لب شما را تغییر می دهد و آن را بسیار جذاب می کند. بنابراین بدون نیاز به تزریق فیلر لب، لب های خوش فرمی را به شما هدیه می کند. اگر لب های ناهمواری دارید یا آفتاب سوختگی باعث از بین رفتن زیبایی لب هایتان شده حتی اگر بیش از حد لب هایتان کوچک است، می توانید از این روش استفاده کنید و از ظاهر جذاب لب های خود شگفت زده شوید. این روش زیبایی، اعتماد بنفس شما را دو چندان می کند و باعث می شود زیباتر از همیشه به نظر برسید.

میکروپیگمنتیشن لب - سپیدار بیوتی
آرایش دائم لب - سپیدار بیوتی

نتایج طولانی مدت میکروپیگمنتیشن لب

نتایج طولانی مدت میکروپیگمنتیشن لب که به خالکوبی لب شهرت دارد، بسیار شبیه خالکوبی سنتی است زیرا شامل کاشت رنگدانه های طبیعی و ضد حساسیت در لایه بالایی پوست شما می شود. در حالی که ممکن است رنگ لب با گذشت زمان کمی محو شود اما نتیجه را می توان برای سال ها حفظ کرد و از آن لذت برد.

مهم: این روش حتی برای پوست های چرب نیز قابل استفاده است. بنابراین، نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت و با اطمینان می توان از این روش برای زیبایی خود استفاده کنید.مقرون به صرفه

با در نظر گرفتن قیمت و هزینه ، میکروپیگمنتیشن در مقایسه با لوازم آرایشی یا دیگر عمل های زیبایی که برای لب وجوددارد به این نتیجه خواهید رسید که هزینه میکروپیگمنتیشن بسیار مقرون به صرفه است.

صرفه جویی در زمان با انجام میکروپیگمنتیشن لب

خیلی از بانوان وقت زیادی را برای رژ لب زدن صرف می کنند، و پس از مدتی رنگ آن نیز محو می شود و مجددا مجبور هستند آن را تجدید کنند! این در حالی است که از باقی ماندن اثر رژ لب بر روی فنجان چای یا قهوه از دیگر مشکلات استفاده از رژلب به شمار می آید. با میکروپیگمنتیشن تمامی این مشکلات حل می شود و دیگر نیازی به رژ زدن مداوم ندارید.

رنگ های میکروپیگمنتیشن لب

هم اکنون طیف وسیعی از پیگمنت های لب در بازار وجود دارد. در بین تنوع بی نظیر پیگمنت های لب، با توجه به سلیقه و رنگ پوست و نوع لب مشتری می توان رنگ مناسب را انتخاب کرد. یک پیگمنتر حرفه ای قبل از شروع کار با ارائه مشاوره، مشتری را از شر دردسرهای ناشی از انتخاب های نادرست رنگ و طراحی های خسته کننده، نجات می دهد. جالب است بدانید که رنگ خود لب ها در نتیجه  نهایی کار بسیار اثر گذار است. در واقع،  ترکیب و رنگ خود لب و رنگ تتوی به کار رفته، نتیجه ی نهایی کار را تعیین می کند.

یک پیگمنتر حرفه ای و با تجربه می تواند رنگ نهایی پیگمنت را با توجه به تناژ لب های شخص و رنگی که استفاده می کند، حدس بزند. بعد از انجام میکروپیگمنتیشن لب برای زیبا ترشدن لب ها می توانید از برق لب هم استفاده کنید. در نظر داشته باشید که اگر مشتری به دنبال لب های فوق العاده تیره می باشد، میکروپیگمنتیشن لب مناسب او نیست زیرا رنگ های تیره برای لب ممکن است در فرایند پوسته ریزی، روشن تر بشوند.

متأسفانه گاهی از رنگ های تتوی بدن برای میکروپیگمنتیشن لب استفاده می کنند که در طولانی مدت تغییر رنگ می دهند و جلوه زشتی را در صورت مشتری به وجود  می آورد. در حال حاضر در ایران دستگاه میکروپیگمنتیشن آمیا و رنگ های آن که محصول کشور آلمان هستند، تنها دستگاه مجوز رنگ است که دارای مجوز بهداشت نیز می باشد. پس بهتر است در مراکزی این کار، را انجام دهید که مجهز به این مدل از دستگاه می باشند تا مشکل خاصی برایتان به وجود نیاید.  از آنجا که رنگ های لب آمیا تنوع بالایی دارند و به علاوه می توان رنگ ها را باهم ترکیب کرد تا به رنگ مورد نظر رسید از این رو هیچ محدودیتی در رنگ دلخواه درخواست کننده برای میکروپیگمنتیشن وجود ندارد.

چند نمونه از ترکیب های رنگ میکروپیگمنتیشن به شرح زیر است:

 • ترکیب  رنگ تاتو اناری : 3 قطره قرمز تیره + 1 قطره بورگاندی + 1 قطره نارنجی
 • ترکیب رنگ گلبه ای : 3 قطره قرمز تیره + 1 قطره قرمز + 1 قطره نارنجی
 • ترکیب رنگ صورتی : 5 قطره قرمز + 2 قطره سفید و مشکی نیم واحد(نیم قطره)
 • ترکیب رنگ زر شکی: قرمز 5 قطره ، قهو ای تیره 2 قطره
 • ترکیب رنگ آجری : 5 قطره قرمز + 3 قطره زرد و نیم واحد هم مشکی
 • رنگ طبیعی: یک دوم رنگ قرمز + یک دوم رنگ رز قرمز
 • رنگ کالباسی:  قهوه ای تیره + قهوه ای قرمز درخشان + دارک پینگ
 • رنگ آجری تیره: پرتقالی + ۲ قطره قرمز + ۲ قطره هانی

انتخاب رنگ مناسب برای میکروپیگمنتیشن لب

برای انجام میکروپیگمنتیشن لب بر اساس رنگ و پوست مشتری رنگ مناسب انتخاب می شود. رنگ های میکروپیگمنتیشن  رژ لب دارای تنوع رنگی زیادی بوده در نتیجه با ترکیب رنگ ها، محدودیت در انتخاب رنگ رژ لب وجود ندارد و شما می توانید از رنگ های خیلی ملایم و طبیعی تا رنگ های خاص و پر رنگ را انتخاب کنید.

اگر از روش میکروپیگمنتیشن استفاده می کنيد،  می توانید در صورت خسته شدن از رنگ یا مدل میکروپیگمنتیشن لب، مدل و رنگ آن را بعد از مدتی تغییر دهید.

مهم: یک کلینیک زیبایی معتبر مانند سپیدار بیوتی با ارائه مشاوره درست، شما را از انتخاب رنگ های نامتناسب نجات می دهد.

به هر حال نتیجه نهایی ترکیبی از رنگ پیگمنت و لب شخص می باشد، به همین دلیل شرح رنگ نهایی توسط پیگمنتر خیلی مهم و حائز اهمیت است. در صورتی که مشتری لبهای طبیعی بخواهد باید رنگهایی را انتخاب کند که تا حد زیادی شبیه به رنگ لب خودش باشد.

توجه: بعد از پیگمنتیشن لب شخص پوسته ریزی خواهد داشت و لب ها چندین درجه روشن می شوند. البته کیفیت و برند رنگ نیز بسیار مهم است و تأثیر زیادی در ماندگاری میکروپیگمنتیشن دارد. هر چقدر رنگی که برای میکروپیگمنتیشن رژ لب انتخاب می کنید پر رنگ تر باشد ماندگاری رژ لب بیشتر می شود.

طراحی لب برای میکروپیگمنتیشن لب

از میکروپیگمنتیشن برای کل لب و خط لب می توانید استفاده کنید. اگر قصد انجام این روش را دارید ، باید رنگ انتخابی شما به رنگ طبیعی و تناژ صورت تان نزیک باشد. اگر رنگی متفاوت مدنظرتان است، برای کل لب از میکروپیگمنتیشن استفاده کنید، اگر قصد حجم دادن به لب های باریک را دارید میکروپیگمنتیشن تمام لب گزینه بهتری می تواند باشد. بهتر است طرح را قبل از شروع کار میکروپیگمنتیشن لب با مداد طراحی کنید تا متوجه بشوید که آیا به صورت شما می آید یا خیر.

ماندگاری میکروپیگمنتیشن لب

ماندگاری رژ لب دائمی یا میکروپیگمنتیشن به چند عامل بستگی دارد ؛

1. کیفیت برند مورد استفاده و نوع رنگ آن : کیفیت و نوع رنگ و برند مورد استفاده در ماندگاری میکروپیگمنتیشن تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

2. عمق هاشور: هرچه عمق هاشور بیشتر باشد، مقدار ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.

3. اندازی رنگ پذیری روی لب: مقداری که لب رنگ می پذیرد نیز تأثیردارد بنابراین می تواند نتیجه را تغییردهد. به طور کلی اثر میکروپیگمنتیشن نیمه دائمی است. این بدان معنی است که در طول زمان، حداقل چند سال، حفظ می شود.

4. مهارت تاتوکار: هرچه تاتوکار در نحوه نفوذ رنگ، زاویه دست و روش کار ماهر باشد ماندگاری تاتو بیشتر خواهد بود.

5. جنس پوست لب: برخی افراد پوست لب خشکی دارند و این خشکی باعث پوسته پوسته شدن لب آن ها می شود. پوست اندازی لب با کاهش ماندگاری تاتو لب همراه خواهد بود.

6. دوران قاعدگی، شیردهی و بارداری: در این دوران به علت تغییرات هورمونی و رقیق شدن خون ماندگاری تاتو کاهش می یابد. به همین علت در این دوران انجام عمل تاتو توصیه نمی شود.

عوامل متعددی می توانند در کوتاه شدن مدت یا طول عمر میکروپیگمنتیشن نقش داشته باشند و باعث کم رنگ شدن یا رقیق شدن زودهنگام رنگدانه شوند. این موارد شامل قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سیگار کشیدن، پوست چرب یا کمبود آهن است. در صورت تمایل فرد می تواند در هر زمانی درخواست کند که میکروپیگمنتیشن با استفاده از لیزر حذف و پاک شود.

قیمت میکروپیگمنتیشن لب

قیمت میکروپیگمنتیشن لب در کلینیک های مختلف با توجه به نوع و کیفیت و مقدار مواد مورد استفاده و دستگاه به کار گرفته شده می تواند متغییر باشد. بهتر است در مورد هزینه انجام کار  پرس و جو کرده و انتخاب آگاهانه تری داشته باشید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم، میکروپیگمنتیشن لب را به طور کامل توضیح دهیم. میکروپیگمنتیشن لب یک روش کاربردی و آرایش نیمه دائمی لب‌ ها است که شما را از رژ لب زدن مداوم به خصوص زمانی که عجله دارید،  راحت می‌کند و زیبایی منحصر به فردی را برای شما به ارمغان می آورد. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات لازم در مورد میکروپیگمنتیشن لب را در اختیار شما گذاشته باشیم.

سوالات متداول میکروپیگمنتیشن لب

میکروپیگمنتیشن یا همان رژلب نیمه دائم یکی از تکنیک های نوین آرایشی است که باعث می شود زیبایی طبیعی لب های¬ خود را به بهترین شکل ممکن افزایش بدهید. این روش زیبایی توسط یک متخصص میکروپیگمنتیشن و با استفاده از یک قلم دیجیتالی انجام می گیرد. رنگدانه ها توسط این قلم دیجیتالی وارد لایه های سطحی پوست شده و در نتیجه، لب ها را پر رنگ و خطوط آن را مشخص تر می سازد.

ماندگاری رژ لب دائمی یا میکروپیگمنتیشن به چند عامل بستگی دارد:

1. کیفیت برند مورد استفاده و نوع رنگ آن : کیفیت و نوع رنگ و برند مورد استفاده در ماندگاری میکروپیگمنتیشن تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

2. عمق هاشور: هرچه عمق هاشور بیشتر باشد، مقدار ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.

3. اندازی رنگ پذیری روی لب: مقداری که لب رنگ می پذیرد نیز تأثیردارد بنابراین می تواند نتیجه را تغییردهد. به طور کلی اثر میکروپیگمنتیشن نیمه دائمی است. این بدان معنی است که در طول زمان، حداقل چند سال، حفظ می شود.

تفاوت این دو روش در این است که در تکنیک زیبایی میکروپیگمنتیشن از رنگدانه های به خصوصی برای تزریق در لب استفاده می شود در حالی که در تاتو از جوهر تاتو برای کاشت رنگ در لب استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی است!بازگشت به فروشگاه