تومان
0
لوگو سپیدار بیوتی
آرایش چشم - سالن زیبایی سپیدار

آرایش چشم

فهرست مطالب

آرایش چشم امر بسیار موثری در زیباتر شدن چهره محسوب می شود. برای انجام این کار باید به موارد مختلفی مانند نوع و شکل چشم، لوازم آرایشی مرغوب و با کیفیت توجه کرد. برای آرایش چشم باید از ابزار مختلفی مانند خط چشم، ریمل، سایه چشم، مداد چشم و… استفاده کرد. در ادامه در مورد آرایش چشم و آموزش میکاپ چشم، مطالب مهمی را ارائه خواهیم کرد.

آرایش چشم - سپیدار بیوتی

آرایش چشم چیست؟

چشم افراد به عنوان قسمت های اصلی و مهم صورت نقش زیادی در زیبایی چهره ایفا می کند. با توجه به این امر برای آرایش آن ها باید به رنگ، مدل چشم، و… توجه کرد. کلیت ماهیت میکاپ چشم به شرح زیر است:

سایه چشم: رنگ سایه را بستگی به نوع آرایش و رنگ پوست و حتی مدل چشم شخص دارد.

خط چشم: کشیدن خط چشم موجب درشت تر شدن چشم می شود. در صورتی که خط چشم را کوتاه بکشید، فقط به پررنگ تر شدن چشم کمک می کند. خط چشم کشیده نیز موجب درشت تر شدن چشم می شود. خط چشم را در زمان آرایش چشم هم بر روی پلک بالا و هم زیر چشم می کشند.

کشیدن ریمل: به واسطه ریمل مژه ها خوش حالت و پر پشت می شوند. این امر موجب می گردد تا زیبایی چشم ها افزایش یابد.

استفاده از مژه مصنوعی: در صورتی که شخص از مژه های بلند و پر پشتی بهره مند نباشد، به ناچار از مژه های مصنوعی استفاده می شود.

مژه فر کن: در نهایت می توان به دستگاه مژه فر کن اشاره کرد که به حالت بخشی بیشتر مژه ها کمک کرده و موجب مرتب شدن آن ها می گردد.

در مواردی هم ممکن است که از انواع کرم های دور چشم برای محو کردن سیاهی زیر چشم و یا از بین بردن چین و چروک های اطراف آن استفاده می شود.

آرایش چشم - آموزش میکاپ چشم - سپیدار

میکاپ چشم و استفاده از سایه های مختلف:

آموزش میکاپ چشم یکی از نکات اصولی و پایه ­ای آرایش صورت شماست. در تمامی ادوار گذشته معیارهایی برای زیبایی انسان وجود داشته است که می­توان گفت یکی از مهم­ترین این معیارها زیبایی چشم­ها است. میکاپ چشم متناسب با رنگ چشم­ها زیبایی شما را دوچندان می­کند علاوه بر این افراد در هنگام صحبت با یکدیگر به چشم­های طرف مقابل نگاه می­کنند همین موضوع توجه به میکاپ چشم را دوچندان می­کند. پیش از آموزش میکاپ چشم، توجه به چند نکته مهم در آرایش چشم باعث می شود تا زیباترین حالت را با توجه به فرم چشم هایتان ایجاد نمائید. به عبارت دیگر با رعایت این نکات اصولی می توانید ماندگاری و دوام میکاپ چشم را افزایش دهید و از بهم ریختگی میکاپ در مدت زمان طولانی در این ناحیه جلوگیری نمائید. استفاده از پودر تثبیت کننده آرایش یا لایه ­ای کرم پودر بر پلک بالایی باعث افزایش ماندگاری میکاپ چشم­هایتان می­شود. استفاده از بیس سایه چشم هم سایه چشم شما را یکدست می­کند هم ماندگاری سایه را بیشتر می­کند و اجازه نمی­دهد میکاپ شما پخش یا پاک شود چرا که بیس سایه حاوی ویتامین E است و رطوبت پشت پلک­ها را حفظ می­کند. قبل از اینکه به چشم­های خود سایه بزنید بهتر است که فرم چشم های خود را بشناسید چرا که هر چشمی فرم مخصوصی دارد و هر چشمی سایه چشم مخصوص خود را می طلبد. بهترین حالت برای سایه زدن چشم­ها استفاده از ترکیب دو رنگ تیره و روشن از یک رنگ اصلی است. برای سایه زدن به چشم­ها پس از انتخاب سایه­ های مدنظرتان زیرسازی مناسب را انجام دهید سپس با استفاده از رنگ روشن از خط مژه­ ها تا زیر خط ابرو سایه بکشید پس از آن با استفاده از سایه تیره به سمت گوشه­ های خارجی چشم ­ها فرم دهید پس از زدن سایه­ ها خط چشم و ریمل بزنید.

آموزش ریمل زدن برای میکاپ چشم

ریمل زدن یکی از ترفندهایی است که بسیاری از خانم­ها برای زیباتر شده چشمانشان استفاده می­کنند. برای ریمل زدن بهتر است ابتدا چشمانتان را خشک کنید بعد از زدن سایه و خط چشم نوبت زدن ریمل است ابتدا بوسیله فرموژه مژه­هایتان را فر کنید پس از آن یک ریمل خوب را انتخاب کنید چرا که ریمل نامرغوب تاثیری چندانی بر روی مژه­های شما ندارد پس از انتخاب ریمل، برس ریمل را به مواد داخل ریمل آغشته کنید و مطمئن شوید ماده­ی اضافی ریمل به برس چسبیده نباشد پس از آن به سمت پایین نگاه کنید و از ریشه مژه­های خود را ریمل بزنید این حرکت را چندبار تکرار کنید و بگذارید ریملتان کاملا خشک شود پس از آن بوسیله یک برس ریمل مژه­های خود را شانه کنید تا جلوه بهتری پیدا کند.

آرایش چشم - سپیدار بیوتی
آرایش چشم - سپیدار بیوتی
آرایش چشم - سپیدار بیوتی
آرایش چشم - سپیدار بیوتی

آرایش چشم درشت

افرادی که دارای چشمانی درشت هستند اگر از شیوه آرایشی اشتباه استفاده کنند زیبایی چشم هایشان را از بین می برند. در همین راستا مراحل انجام آرایش چشم های درشت را در ادامه بیان خواهیم کرد.

 • کشیدن و مرتب کردن ابروها: با استفاده از یک مداد مخصوص و یا ماژیک و ریمل ابرو، به آنها حالت داده و ابروها را اندکی پهن نشان دهید.
 • استفاده از کانسیلر در اطراف چشم: مرحله بعدی برای آرایش چشم درشت، پوشاندن لکه ها و تیرگی های اطراف چشم توسط کانسیلر است.
 • در انتخاب رنگ سایه دقت کنید: اگر دارای چشم های بادامی هستید، سایه مات قهوه ای مایل به خاکستری گزینه مناسب تری است. بعد از انجام این کار باید رنگی تیره تر برای دو گوشه چشم به کار ببرید.
 • خط چشم باریک بکشید: کشیدن خط چشم پهن برای چشم های درشت، از زیبایی طبیعی چشم ها می کاهد. به همین علت بهتر است برای آرایش چشم درشت خط چشمی باریک و ظریف بکشید.
 • در نهایت به مژه هایتان ریمل بزنید: در این مرحله ابتدا توسط فر مژه، حالت مژه ها را مرتب و فر کنید. سپس تمرکز ریمل زدن را بیشتر در نواحی گوشه چشم به کار بگیرید. ریمل زدن به نواحی وسط چشم، درشتی آن را بیشتر کرده و از زیبایی چشم ها می کاهد.
آرایش چشم - سپیدار بیوتی

انواع مدل های آرایش چشم

انواع مختلف مدل آرایش چشم با توجه به حالت چشم ها و رنگ پوست انتخاب می شود. به عنوان مثال چشم ها به شکل های کشیده، گرد، برآمده و یا فرو رفته مشاهده می گردند. و رنگ پوست ها نیز در رده های روشن، سبزه و برنزه دسته بندی می کنند. برخی از مدل های آرایش چشم به شرح زیر هستند:

آرایش چشم ملایم:

با به کار بردن سایه های کم رنگ تر می توانید یک آرایش چشم ملایم و در عین حال زیبا را شاهد باشید که منجر به درشت دیده شدن چشم ها می شود.

آرایش دخترانه و ملایم:

به کار بردن خط چشم پیش از سایه، باعث می شود که چشم ها به شکل خواب آلود دیده شده و نمای خوبی نداشته باشد. به همین خاطر باید خط چشم را بعد از انجام سایه استفاده کرد و سپس توسط ریمل مژه ها را فر و پر پشت نشان داد. استفاده از خط چشم در پلک پایین موجب ریز دیده شدن چشم می گردد.

به کار بردن سایه تیره:  

اگر می خواهید به نگاه خود عمق ببخشید، سومین لایه سایه چشم را رنگی تیره انتخاب کنید. این رنگ را باید در آخر چشم و در ادامه خط مژه پلک بالایی به کار ببرید. این روش موجب برجسته تر شدن چشم ها می شود که زیبایی آن ها را دوچندان می کند.

آرایش چشم - آموزش میکاپ چشم - سپیدار
آرایش چشم - آموزش میکاپ چشم - سپیدار

آموزش میکاپ چشم اسموکی

در آموزش میکاپ چشم اسموکی بیشتر تمرکز بر روی چشم­ها است در این مدل، چشم­ها را با تیره ­ترین سایه ­ها آرایش می­کنند ولی بقیه اجزای صورت آرایش ملایم­تری دارند. پرطرفدارترین آرایش چشم اسموکی روش کلاسیک است که طرفداران زیادی دارد و از سایه ­های مشکی و خاکستری و قهوه­ ای استفاده می­شود. برای میکاپ چشم­ ها به روش اسموکی برای زیر سازی کامل پوست از پرایمر و کرم پودر استفاده کنید بعد از زیر سازی از پالت سایه رنگ­های تیره را انتخاب کنید و پس از زدن سایه ­ها از فیکساتور برای ثابت نگه داشتن سایه چشمتان استفاده کنید. بعد از این مرحله خط چشم مناسب مدل چشمتان را بکشید و از ریمل یا مژه مصنوعی هم برای تکمیل میکاپ استفاده کنید.

آموزش میکاپ چشم برای رفع افتادگی چشم

برای آموزش میکاپ چشم­ های افتاده باید یک سری ترفندها را رعایت کنید تا چشمان شما زیباتر بنظر برسند. برخی افراد بصورت ارثی چشمانشان حالت افتاده دارد مقابل آیینه قرار بگیرید اگر پشت چشم شما یک خط چین خورده قرار دارد که وقتی آن را بلند می­کنید چشم شما بزرگتر می­شود پس شما هم دچار افتادگی چشم هستید پس بهتر است ابتدا بوسیله کانسیلر پلک­های خود را زیرسازی کنید پس از آن بوسیله یک براش کوچک مقدار کمی پودر پنکک به پلک­های خود بزنید تا زمانی که سایه می­زنید سایه شما محو نشود پس از این مرحله متناسب با رنگ پوستتان سایه مد نظرتان را انتخاب کنید بهتر است ابتدا سایه روشن­تر و سپس از سایه تیره ­تر از یک خانواده استفاده کنید پس از آن خط چشم نازکی بکشید و بعد از آن ریمل بزنید.

آموزش میکاپ چشم برای رفع پف چشم

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برخی روزها در اثر خوابیدن زیاد، استرس، مصرف نمک و یا مالدین چشم­ها، چشم­هایتان پف کرده باشد که جلوه بدی دارد و حس ناخوشایندی برای شما ایجاد می­کند. برای آموزش میکاپ چشم برای چشم های پف دار، در قدم اول برای از بین بردن پف چشم­ها می­توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید بعد از آن بوسیله کانسیلر تا حد زیادی پف چشم خود را بپوشانید. استفاده از کانسیلر علاوه بر پف، تیرگی زیر چشم­ها را نیز برطرف می­کند مقداری کانسیلر را بوسیله یک براش به اطراف چشم بصورت ضربه ­ای بمالید بعد از کانسیلر برای اینکه پشت چشمتان چروک نشود مقداری سایه چشم پودری سفید رنگ پشت چشم بزنید پس از آن مقداری سایه تیره روی چین پلکتان بزنید و به آرامی پخش کنید پس از زدن سایه خط چشمی پهن به چشم­هایتان بزنید تا پف چشم را کم­تر نشان دهد در آخر ریمل بزنید از آرایش ابروها غافل نشوید استفاده از رژ لب و رژ گونه آرایش شما را تکمیل می­کند.

آرایش چشم - سپیدار بیوتی

چطور چشم ها را درشت تر نشان دهیم؟

برای این کار باید به نکات زیر توجه کنید:

خیلی از رنگ های تیره استفاد نکنید.

با استفاده از رنگ های قهوه ای می توان چروک چشم را رفع کرد.

تمرکز زیاد روی خط چشم موجب می گردد چشم ها کوچک تر دیده شوند.

جهت نشان دادن چشم ها به شکل درشت تر، ریمل مژه و اَبرو تاثیر زیادی دارند.

قرار دادن مژه مصنوعی نیز چشم را درشت نشان می دهد.

ماسک چشم برآمدگی اطراف چشم را می کاهد.

با فر مژه، مژه ها را بلندتر کرده و چشم را درشت تر نشان دهید.

مداد چشم را بیشتر در بخش یک سوم آخر چشم استفاده کنید.

با تمام این کارهای ساده می بینید که چشمان شما بسیار زیبا و جذاب شده اند.

چرا آموزش میکاپ چشم برای مبتدیان مهم است؟

چشم های شما اولین برقرار کننده ارتباط با دنیای اطرافتان است، زمانی که شما با شخصی صحبت می­­کنید این چشم­های شما است که تمامی احساسات درونیتان را برملا می­کند. از این رو چشم­ها و زیبایی آن همیشه مورد توجه بوده است. بسیاری از خانم­ها همیشه برای رفتن به مهمانی­های خاص بخصوص مراسمات مهمی مثل عروسی­ها به آرایشگاه می­روند و هزینه­های گزافی برای میکاپ صورت خود پرداخت می­کنند ولی در روزهای عادی دیگر خبری از آن میکاپ و آرایش نیست. حضور در دوره­های آموزشی میکاپ بخصوص دوره آموزش میکاپ چشم برای کسانی که تازه قدم در وادی زیبا سازی چهره­­شان گذاشته­اند بسیار مهم است چرا که میکاپ چشم جلوه­ای چندین برابر به چشم­هایتان می­دهد و بدون اغراق می­توان گفت که آرایش اصولی چشم بر ظاهر دیگر اجزای صورت هم تاثیرگذار است مثلا هرچه چشمها درشت­تر باشد بینی شما را کوچک­تر نشان می­دهد از این­رو میکاپ اصولی چشم بسیار مورد توجه خانم­ها است.

آموزش میکاپ چشم برای چشمان کوچک

هدف اصلی بسیاری از افراد در آموزش میکاپ چشم در چشمان کوچک بزرگتر نشان دادن چشم ­ها است افرادی که چشمان کوچک دارند باید با فوت و فن ­های آرایش مخصوص چشم­هایشان آشنا شوند. برای میکاپ این نوع چشم ­ها ابتدا از کانسیلر استفاده کنید. ابتدا دور چشم های خود کانسیلر روشنی مناسب رنگ پوستتان بزنید قسمت­ های بالایی، زیر چشم­ها، مخصوصا قسمت­ های داخلی چشم خود را به صورت ضربه­ای به کانسیلر آغشته کنید بهتر است کانسیلر را روی پوست نکشید چرا که باعث چروک دور چشمتان می­شود وقتی که مطمئن شدید کانسیلر کاملا روی پوستتان با مواد آرایشی ترکیب شده حالا نوبت کشیدن خط چشم مخصوص چشم­های ریز است. برای کشیدن خط چشم، خط چشم را در گوشه­ی بیرونی چشمتان به سمت بالا بکشید تا چشمانتان بزرگ­تر بنظر بیاید بعد از کشیدن خط چشم از یک سایه­ی روشن به چشمانتان عمق دهید بعد از زدن سایه با استفاده از ریمل یا مژه مصنوعی میکاپ چشم خود را کامل کنید.

آرایش چشم - سپیدار بیوتی

اشتباهات رایج آرایش چشم

ممکن است برخی از افراد تبحر زیادی در آرایش چشم نداشته باشند. در این صورت دچار اشتباهات رایجی در آرایش چشم می شوند. مهم ترین اشتباهات در زمینه آرایش چشم به شرح زیر هستند:

 • به کار بردن بیش از حد خط چشم: در صورتی که خیلی پر رنگ و ضخیم خط چشم بکشید، به زیبایی آرایشتان آسیب رسانده و از زیبایی آن می کاهید.
 • کم اهمیتی نسبت به سایه چشم: بعضی افراد تنها به استفاده از خط چشم و ریمل بسنده می کنند. به کار گیری سایه چشم نیز تاثیر زیادی در بهتر شدن آرایش چشم دارد. در نتیجه بهتر است که از سایه زدن غافل نشوید.
 • توالی به کارگیری وسایل آرایشی: بهتر است که همواره لوازم آرایشی را با ترتیب منظم استفاده کنید. به عنوان مثال اول ریمل می زنند بعد خط چشم می کشند، که این امر اشتباه است.
 • استفاده اشتباه از فرمژه: کاربرد فرمژه، حالت دادن مژه ها به سمت بالا است. اگر این وسیله را به شکل درست به کار نبرید، باعث کَنده شدن مژه ها و حتی بی نظمی آن ها می شود.
 • نادیده گرفتن کاربرد پرایمر در اطراف چشم: پرایمر ابزاری برای محو کردن تیرگی های اطراف چشم استفاده می شود. اگر به کار بردن آن را نادیده بگیرید، بخشی از آرایش چشم ها ناقص می ماند.
 • عدم توجه به پوست اطراف چشم و مژه و ابروها: باید همواره مرتب بودن و رسیدگی به پوست نواحی اطراف چشم و ابرو را در زمان آرایش چشم در نظر بگیریم.

آرایش چشم ساده

به کار بردن آرایش ساده به معنی بی اثر بودن آن نیست. اگر دارای چشمانی ریز هستید، می توانید با آرایش خاصی نمای چشم را درشت تر نشان دهید. از آرایش اَبروها غافل نشوید، زیرا در زیبایی چشم ها تاثیر گذار است. با ایجاد تغییرات بسیار کمی در حالت اَبروها، شاهد چشم های درشت تر خواهید بود. برای اینکه حالتی طبیعی به چشم و اَبرو بدهید، بهتر است که تنها اَبروها را مرتب کنید. برطرف کردن پف چشم، افتادگی پوست و… موجب می گردد که چشم های شما درشت تر دیده شوند. چگونگی شستشوی اطراف چشم تاثیر زیادی در زیبایی آنها خواهد داشت. مثلا ممکن است اطراف چشم دارای پف یا سیاهی و یا برآمدگی باشد. برای برطرف کردن این مسائل می توان از روش هایی مانند چای نپتون نم دار و خنک، شستشو با آب سرد و… استفاده کرد.

آرایش چشم و آموزش میکاپ چشم حرفه ای را با ما تجربه کنید!

سالن زیبایی سپیدار بیوتی با کادری مجرب و کاربلد، آماده ارائه تمامی خدمات آرایشی در سالنی زیبا و مجلل است. خدمات این مرکز بسیار متنوع است و عبارتند از:

 • آرایش: که شامل انواع مختلف گریم و میکاپ بسیار حرفه ای می شود که با توجه به چهره و سلیقه مشتری انجام می گردد.
 • انواع خدمات مو: این خدمات عبارتند از: انواع رنگ مو، لایت تراپی، کراتین و صاف کردن موها، براشینگ و نیز کوتاهی.
 • خدمات ابرو: انواع لیفت و لمینت ابرو، اصلاح ابرو، میکروبلیدینگ و نیز میکروپیگمنتیشن از جمله مهم ترین خدمات مرتبط به اَبرو هستند.
 • خدمات ناخن: زیبایی ناخن ها هم باعث جذاب تر شدن ظاهر خانم ها می شود. کارهایی مانند مانیکور و پدیکور، کاشت ناخن با طرح های متنوع، لمینت ناخن، دیزاین ناخن، کاشت ژورنالی انواع خدمات ناخن محسوب می شوند.

تمامی خدمات مذکور در سالن زیبایی سپیدار ارائه می شود. همچنین در آدرس اینترنتی این سالن زیبایی، می توانید انواع مقالات و مطالب مرتبط با زیبایی صورت و مو را مشاهده کنید. شایان ذکر است که برای آرایش چشم در این سالن زیبایی از بهترین وسایل و با کیفیت ترین لوازم آرایشی استفاده می شود. به همین علت آرایش های انجام شده ماندگاری بالایی دارند. لازم به یاد آوری است که استفاده از مواد ضد آب در اولویت آنهاست. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره و رزرو در لاین آرایش و میکاپ (آرایش عروس، شینیون و…) می‌توانید با شماره‌ 09002670290 تماس حاصل فرمایید. برای اطلاع از سایر خدمات مجموعه و نوبت‌گیری هم می‌توانید با شماره‌ تماس های ۰۲۱۲۶۷۰۲۷۰۰، ۰۲۱۲۶۷۰۲۸۰۰ و ۰۲۱۲۶۷۰۲۹۰۰ با ما در ارتباط باشید.

آرایش چشم - سپیدار بیوتی

سوالات متداول آرایش چشم

چشم افراد به عنوان قسمت های اصلی و مهم صورت نقش زیادی در زیبایی چهره ایفا می کند. با توجه به این امر برای آرایش آن ها باید به رنگ، مدل چشم، و… توجه کرد که کلیت ماهیت آرایش چشم را تشکیل می‌دهد.

 • کشیدن و مرتب کردن ابروها
 • استفاده از کانسیلر در اطراف چشم
 • دقت در انتخاب رنگ سایه
 • کشیدن خط چشم باریک
 • به مژه هایتان ریمل بزنید
دیدگاهتان را بنویسید

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی است!بازگشت به فروشگاه